Uçak İle Güney Doğu Anadolu Turu | Gap

Süre : Gün
Kişi Sayısı: 45 Kişilik
Tip : Kara Turları, Kültür Turları,
Tarih : 10-11-2021 / 17-11-2021
Min.Yaş: 1+
Alınış Yeri : Salı Pazarı Fethiye

SunExpress Havayollarının XQ7614 Sefer Sayılı Antalya-Van uçuşu ile sabah 06.00'da Fethiye'den Antalya'ya doğru yola çıkıyoruz.4 Saatlik yolculuktan sonra Antalya Havalimanından uçağımıza binip yaklaşık 2 saatlik uçuş sonrası Van Havalimanına iniş gerçektiriyoruz. Aracımıza yerleştikten sonra önce Van Göll'üne karşı güzel bir kahvaltı yapıp sırasıyla Van Göl'ünün incisi Akdamar adası ardından Van merkeze devam ediyoruz. akşam konaklama otelimizde.

Dahil

 • Sabah Kahvaltısı
 • Akşam Yemeği
 • Seyahat Sigortası
 • Rehberlik
 • Otelden Alma ve Bırakma
 • Petrol

Hariç

 • Giriş Ücretleri
 • Fotoğraf ve Video
 • Kişisel Harcamalar
 • Öğlen Yemeği

Önemli

Güzergah

 • 1

  1. GÜN

  Sunexpress Havayollarının XQ7614 sefer sayılı Antalya-Van uçuşu için sabah 06.00’da Fethiye den Antalyaya doğru yola çıkıyoruz. 4 saatlik yolculuk sonra Antalya Havalimanından uçağımıza binip yaklaşık 2 saatlik uçuş sonrası Van Havalimanına iniş gerçekleştiriyoruz. Aracımıza yerleştikten sonra önce Van Gölüne karşı güzel bir kahvaltı yapıp sırasıyla Van Gölünün incisi Akdamar Adası ardından Van merkeze devam ediyoruz. Akşam konaklama otelimizde.

 • 1

  2. GÜN

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Diyarbakır için yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat. Yol üzerinde Mostar’daki Mostar Köprüsünün benzer mimari özelliklerini taşıyan Malabadi Köprüsünde fotoğraf molası verip Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Sırasıyla Suriçi, On Gözlü Köprü, Ulu Camii, Hasanpaşa Hanını, Cahit Sıtkı Tarancı Evini ziyaret ediyoruz. Şehir gezisi sonrası dileyen misafirlerimiz öğle yemeği için bizim de önerdiğimiz Şişçi İbo’da Ciğer Kebabı yiyebilir ardından serbest zamanını değerlendirebilir. Diyarbakır gezimizin ardından 2 saatlik yolculuk sonrası Hasankeyf’e ulaşıyoruz. Buradaki paranomik gezi sonrası otelimize yerleşmek üzere Midyat’a geçiyoruz.

 • 1

  3.GÜN

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası sırasıyla Mor Gabriel Kilisesi, Sıla dizisinin çekildiği yer, Dara Antik Kenti ziyaret edip Mardin’e ulaşıyoruz. Şehir ile ilgili bilgi sonrası Kasimiye Medresesi, Zinciriye Medresesini ziyaret edip Eski Mardin’de serbest zaman veriyoruz. Akşam Konaklama Mardin’de.

 • 1

  4.GÜN

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası ilk durağımız tarihin 0 noktası Göbeklitepe, rehberimiz Erol Hızal eşliğinde muhteşem bir tarih bilgisine sahip olup rotamızı bu kez Peygamberler şehri Şanlıurfa’a ulaşıyoruz. Burada ilk durağımız Balıklıgöl ardından Halil-ül Rahman ve Hz. İbrahim

  Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından Bedesten'de vereceğimiz serbest molanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam konaklamamız Şanlurfa’da.

 • 1

  5.GÜN

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası ilk durağımız Peygamberler Şehri Urfa’ya bağlı ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında. Buradaki gezimizin ardından Adıyaman’a doğru yola çıkıyoruz. Adıyaman’da bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Kahta üzerinden muhteşem Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiochos’un Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına ulaşmadan önce pek çok antik eser göreceğiz. S Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsü’nü görüp minibüslerimizle 2150mt. Yükseklikteki Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz. (Hava ve yol durumu müsait olduğu takdirde.) Nemrut Dağında doğu ve batı terasları, Zeus-Oramastes, Apollon- Mithras, Herakles-Artaganes, Tanrıça Kommagene/ Fortuna/ Tyche, Kral Antiochos ve koruyucu aslan-kartal heykellerini görerek bir yandan da muhteşem gün batımını izleyerek günümüzü sonlandırıyoruz ve minibüslerimizle otelimize dönüyoruz. Konaklama Adıyaman otelimizde.

 • 1

  6.GÜN

  Sabah otelde yapacağımız kahvaltımızın ardından dünyadaki en önemli bölgesel kalkınma projelerinden biri olan Güneydoğu Anadolu Projesinin kalbi Atatürk Barajı’na doğru yola çıkıyoruz, buradaki bilgi ve fotoğraf molasının ardından Halfeti’ye devam ediyoruz. Batık Şehrin güzelliklerini Halfeti’de tekne turu yaparak görüyoruz. Gezimizi tamamlayıp Lezzetin başkenti Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz, ilk durağımız Zeugma Mozaik Müzesi ardında Gaziantep Bakırcılar Çarşısı. Buradaki serbest zaman sonrası aracımıza yerleşip akşam sizin için hazırladığımız Küsleme Kebabı ziyafeti yapıyoruz, ardından Gaziantep Merkezdeki otelimize yerleşiyoruz

 • 1

  7.GÜN

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası THY Havayolları ile Gaziantep-İstanbul / İstanbul-Dalaman uçuşunu geçekleştirmek üzere Haalimanı’na ulaşıyor, başka bir @evergeenilegez orgazinasyonun da görüşmek üzere hoşça kalın diyoruz.