Tüplü Dalış Turu

Süre : Gün
Kişi Sayısı: 50 Kişilik
Tip : Macera Turları,
Tarih : 01-04-2023 / 01-11-2023
Min.Yaş: 14+
Alınış Yeri : Hotel

Fethiye dalış turu sizleri sabah kahvaltınızdan sonra servisimizin otelinizden almasıyla başlar. Liman bölgesinde yer alan Fethiye dalış merkezimize vardıktan sonra sizleri karşılan dalış ekibimiz kısa bir anket ve kayıt işlemleri sonrasında dalış noktamıza varmak üzere 45 dakikalık bir yolculuk yapacaksınız. Profesyonel dalış eğitmenlerimiz sizlere su altı tüplü dalış için gerekli olan iletişim işaretleri, sağlık ve güvenlik brifingi verecek ve sizlerin sorularını cevaplayacaktır.

Her bir eğitmenimiz scuba diving kıyafetlerini giymiş ve hazır olan sizleri ikişerli veya üçerli gruplar halinde unutmaz bir dalış deneyimi yaşatmak üzere dalış teknemizden suya indirecektir. Su altında dalış süreniz ortalama 20 ile 30 dakika sürecek olup bu esnada ellerinizle balıkları besleyecek bol bol resim ve video görüntüleriniz çekilecek. Süre sonunda dinlenmek, güneşlenmek ve öğle yemeğinizi yemek üzere teknemizde serbest zamanımız olacaktır. Yemeğimizi biraz sindirdikten sonra ikinci dalışımız için tekrar hazırlıklarımızı yapıp hem daha derine hem daha uzun süre su altında kalmak ve eşsiz deneyimi yaşamak üzere kendimi Akdeniz'in serin sularına bırakıyoruz. İkinci dalışımızda tamamladıktan sonra teknemiz tekrar Fethiye dalış merkezine dönüşe geçiyor. Dalış ekibimizle vedalaşıp otelimize dönüyoruz.

Günübirlik dalış turumuz Sahil Güvenlik, Liman Başkanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca izin verilmiş Dalyan koyu, Akvaryum Koyu, Tavşan Adası, Kızıl Ada, gibi noktalarda yapılmaktadır. Dilerseniz size özel teknemiz ve dalış eğitmenimiz ile Akvaryum koyu dalışı gibi dalış hizmeti de alabilirsiniz.

Fethiye tüplü dalış fiyatları seçeceğiniz dalış süreleri ve seviyelerine göre farklılık göstermektedir. En ucuz dalış fiyatı başlangıç seviyesi olup bir gün ve iki dalıştan oluşmaktadır. Bu seviyeden sonra eğer arzu ederseniz Padi,Cmas,Bsac gibi kurslara katılarak usta bir su altı tüplü dalış uzmanı olabilir ve Dünyanın her yerinde geçerli bu dalış sertifikaları ile yurt dışı dalış etkinliklerinde de yer alabilirsiniz.

https://www.evergreenseyahatacentasi.com/turlar/fethiye-tekne-turu

 

http://www.tatildegez.com

http://www.evergreenseyahatacentasi.com

Dahil

  • Seyahat Sigortası
  • Rehberlik
  • Otelden Alma ve Bırakma
  • Öğlen Yemeği
  • Petrol

Hariç

  • Fotoğraf ve Video
  • Kişisel Harcamalar

Önemli

Yüzme kıyafetiniz, güneş gözlüğünüz, güneş kreminiz,havlunuz ve şapkanızla dalış turuna katılmanızı tavsiye ederiz.

Su altında çekilmiş fotoğraf ve videolarınızı cep telefonunuza yükletmeniz şiddetle tavsiye edilir.

Güzergah

  • 1

    Fethiye Körfezi-Akvaryum Koyu vb Dalış Noktaları

Başlangıç seviyesinde maksimum 6 metre. Diğer sertifika dalışlarında her bir sertifikanın gerektirdiği derinlikte.

Ortalama 30 dakika. Dilerseniz daha erkende çıkabiliriz.

Minimum 14 yaş üst sınır yoktur.

Kulak,burun,kalp ve yakın zamanda göz ameliyatı geçirmiş kişiler ile solunum güçlüğü çeken hastalıklar barındıran kişiler dalış yapmaları risklidir.

Aile bireyleri içerisinde dalmak istemeyen kişiler dalanlar ile birlikte bu tura katılabilirler. Dalış ücreti olarak yarı fiyat öderler.

Dalış yaptığınız esnada alkollü içecek kullanımına müsaade edilmemektedir.

Deniz suyunun henüz ısınmadığı dönemlerde balık adam kıyafeti su altında üşümemeniz için tavsiye edilir. Diğer zamanlarda gerekli değildir.

Evet haşema ve tesettür yüzme kıyafeti ile dalış yapabilirsiniz.

Su altı tüplü dalış için yüzme bilmek gerekli değildir.

Dalış hizmeti için özel batırılmış teknelere dalış yapılmakta olup anfora ve benzeri arkeolojik öneme haiz kalıntılara dalış yasaktır.

Engel değildir ama dikkatli olmanız tavsiye edilir.

Evet yanınızda.

Hayır yok.

Dalış ücretinin yarısını geri alabilirsiniz.

Yarı ücretle katılmış olduğunuz turda tam ücret ödeyerek karar verebilirsiniz.