Saklıkent Jeep Safari

Süre : Gün
Kişi Sayısı: 100 Kişilik
Tip : Macera Turları,
Tarih : 01-04-2023 / 01-11-2023
Min.Yaş: 3+
Alınış Yeri : Hotel

Jeep safari maceramıza sizleri otelinizden alarak başlıyoruz. Fethiye jeep safari turumuzda yaklaşık 25 dakika sürecek olan yolculuğumuzdan sonra buluşma noktamıza ulaşıyoruz. Rehberimizin bilgilendirmelerinden sonra Landrover araçlarımız ile orman yollarına giriyor ve safari turumuzun belki de en eğlenceli kısmı olan su savaşlarına başlıyoruz. Yaklaşık 1  saate yakın sürecek olan su savaşlarımızın ardından ilk mola noktamıza doğru devam ediyoruz.

İlk molamıza dar ve kıvrımlı köy yollarından ulaşarak Likya'nın Xanthos vadisindeki nefis manzarası ile en iyi yerde konumlanan Tlos antik kentinde veriyoruz. Burada geçireceğimiz serbest zamandan sonra ikinci durağımız olan Gizlikent Şelalesine ulaşıyoruz.

Basamaklarla ineceğimiz ve kısa bir yürüyüş ile ulaşacağımız şelalede nefis fotoğraflar çekip serinleyebilirsiniz. Şelale dönüşü Gizlikent vadisinin üzerinde kurulu üç yüz metrelik zipline parkurunda buradaki maceranızı zipline yaprak taçlandırabilirsiniz. Saklıkent jeep safari turumuzda öğleden sonra ihtişamla gürleyen nehirlerin içinden doğduğu 18km uzunluğundaki Saklıkent Kanyonu'nda molamızı veriyoruz.

Burada alacağımız öğlen yemeğinin ardından Saklıkent kanyonuna geçiyoruz. Kanyonda macera tutkunları isterlerse içeri yürüyebilir veya buz gibi sularda rafting yapabilirler. Kanyon macerasından sonra nehir kıyısındaki Saklıkent’in meşhur doğal çamur banyolarına devam ediyoruz.

Fethiye safari turunun belki de en eğlenceli kısmı olan çamur banyolarında çocuklar gibi eğlenip daha sonra dönüşe geçiyoruz ve sizleri unutulmaz tatil anıları ile otellerinize bırakıyoruz. Ölüdeniz jeep safari turumuzun sonundan siz değerli misafilerimizi ağırlamaktan gurur duyuyoruz.

 

 

Dahil

 • Seyahat Sigortası
 • Rehberlik
 • Otelden Alma ve Bırakma
 • Öğlen Yemeği
 • Petrol

Hariç

 • Giriş Ücretleri
 • Fotoğraf ve Video
 • Kişisel Harcamalar

Önemli

Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında su savaşı macerasına katılabilirsiniz.

Saklıkent kanyonu ve Gizlikent şelalesinde yürüyüş yapmak için ıslanabilir rahat ayakkabı tavsiye edilir.

Saklıkent'te rafting ve Gizlikent'te zipline bu aktivitenin vazgeçilmezidir.

Gün sonunda Profesyonel Fotoğrafçınızdan fotoğraflarınızı görmenizi tavsiye ederiz.

Güzergah

 • 1

  Ölüdeniz-Fethiye-Tlos Antik Kenti- Gizlikent Şelalesi-Saklıkent Kanyonu-Çamur Banyoları

1 Haziran 31 Eylül tarihleri arasında su savaşları yapılıyor.

Maksimum 10 kişi seyahat edebiliyor.

1 Mayıs 31 Ekim tarikleri arasında her gün.

Tlos Antik Kenti,Gizlikent Şelalesi,Saklıkent Kanyonu,Çamur Banyoları

Sabah tur başlamadan önce hareket noktasındaki marketten kiralayabilirsiniz.

Evet dahil.

Yemek ve diğer etkinlikler hariç kanyonda min. 1 saat kalıyoruz.

Profesyonel Src belgeli şoförler kullanıyor.

Kaldığınız otelin mesafesine göre 17.30 18.00 arası.

Yüzme kıyafetinizi giymiş olarak, ıslanmaya müsait rahat ayakkabı, gözlük, şapka ve bir miktar ekstra harcamalar için nakit para.

Turda profesyonel fotoğrafçı bulunmakta olup gün boyu dilerseniz fotoğraflarınızı çektirip dosya halinde küçük bir ücret karşılığı cep telefonunuza yükletebilirsiniz.

Gizlikent ve Saklıkent girişleri ücretli olup mili park statüsünde olduğundan müze kart geçmez.

Zipline aktivitesi Gizlikent şelalesi üzerinde, Rafting aktivitesi de Saklıkent Kanyonu içinde doğan nehirde yapılmaktadır.