Ölüdeniz Kelebekler Vadisi Tekne Turu

Süre : Gün
Kişi Sayısı: 120 Kişilik
Tip : Deniz Turları,
Tarih : 01-04-2023 / 15-11-2023
Min.Yaş: 1+
Alınış Yeri : Hotel

Fethiye bölgesi tekne turları iki farklı güzergahta gerçekleşmektedir. İlki Fethiye limandan başlayan ve Fethiye körfezi ile Göcek körfezinde bulunan 12 tane adanın yer aldığı birbirinden güzel ada ve koylarda molalar vererek gün boyu sizleri yüzdürüp eğlendirip tekrar Fethiye limana geri getiren tekne turumuz 12 adalar tekne turudur.

Diğeri ise Fethiye Ölüdeniz bölgesine tatile gelen yerli yabancı birçok misafirimizin görmek istediği Kelebekler vadisi tekne turudur.  Ölüdeniz Kelebekler vadisi teknemiz ile Belcekız plajı sahilinden başlayarak ilk durağımız olan Kelebekler vadisine ulaşıyoruz.Ölüdeniz turları ile vadinin  plajına yanaşan teknemizden inerek 25 dakikalık bir yürüyüş ile vadiye adını veren Kaplan kelebeklerinin yaşam alanı olan şelaleye ulaşıyorsunuz. Tekneye dönüşte serinlemek için Akdeniz’in sularında yüzdükten sonra sizleri ölüdeniz turlarının ikinci durağı olan Akvaryum koyuna hareket etmek üzere  güverteye çağırıyoruz. Ölüdeniz kelebekler vadisi teknemiz ile Akvaryum koyuna ulaşıyor ve yemeğimizden sonra günün geri kalan kısmında St. Nicholas adası, Soğuk su koyu ve Deve plajında vereceğimiz yüzme molalarının ardından eğlencenin doruğunda unutulmaz bir gün geçirerek turumuzu Ölüdeniz sahilinde noktalıyoruz. Kelebekler vadisi tekne ücreti sahilde bulunan 40'a yakın teknemizden seçeceğiniz tekne türüne göre değişiklik göstermektedir. Ölüdeniz tekne turu fiyatları 2023 bu seçeceğiniz teknelerde verilen hizmete göre ve kişi sayısına göre belirlenmektedir. Kelebekler vadisi tekne saatleri yine seçeceğiniz teknenizin türüne göre sabah saat 10.00 ile 11.00 arasında kalkmakta olup dönüşü de yine aynı şekilde saat 16.00 ile 17.00 arasında gerçekleşmektedir. Bunların dışında Ölüdeniz yat turu ve Ölüdeniz özel tekne turu talepleri için seçenekleri öğrenmek üzere bizimle iletişime geçiniz.

 

Dahil

  • Seyahat Sigortası
  • Öğlen Yemeği

Hariç

  • Fotoğraf ve Video
  • Kişisel Harcamalar
  • Otelden Alma ve Bırakma
  • Petrol

Önemli

Yüzme kıyafet almayı unutmayın.

 

Güzergah

Vadiye adını veren kelebekler belli mevsimde çıkmaktadır. Her zaman görülememektedir.

Teknemiz beş mola vermektedir ve her biri yüzme molasıdır.

Sabah 10.30 ile akşam 17.00 arasında gerçekleşmektedir.

Akvaryum koyu hariç bütün duraklarda kıyıya yanaşmaktadır. Ayrıca kelebekler ve deve plajında kumsalda yüzülmektedir.

Hijyen şartları ve deniz temizliği için teknede dışarıdan yiyecek ve içecek kabul edilmemektedir.

Çalış plajı, Fethiye şehir merkezi,Ovacık Hisarönü ve Kayaköy bölgesinde konaklıyorsanız özel aracınızla veya toplu ulaşımla, Ölüdeniz merkezde kalıyorsanız yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Yüzme bilmeyenler yüzme aparatlarını kendileri temin etmelidir.

Ölüdeniz tekne turu plajdan hareket ettiğinden bebek arabası indirip bindirmek pratik olmayıp tavsiye edilmemektedir.